Ta strona korzysta z ciasteczek! Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza akceptację polityki prywatności

Eurycoma / Tongkat Ali - działanie, dawkowanie i skutki uboczne

Autor DrNatural.pl 29.08.2020 0 Komentarze Suplementacja, Odchudzanie,

Eurycoma Tongkat Ali - działanie, dawkowanie i skutki uboczne

Tongat Ali (inaczej Eurycoma longifolia) - to roślina (zarówno korzeń jak i liście) od pokoleń wykorzystywana na wielu obszarach Azji w walce z wieloma schorzeniami i problemami zdrowotnymi. Roślina ta przede wszystkim wzmacnia organizm oraz podnosi libidoco wynika z obecności wielu związków aktywnych zawartych przede wszystkim w korzeniach, które zawierają eurykomanoneurykomanol oraz metabolity 6-katynonu. Nazwy pod jakimi występuje ta roślina to: malezyjski żeń-szeń, Eurycoma, Longjack czy właśnie Tongkat Ali.

 

Longjack – działanie

 

Zdecydowanie najpopularniejszym działaniem, które zachęca do stosowania Eurycomy jest wspomniane wyżej zwiększenie popędu seksualnego (u mężczyzn może podnosić poziom testosteronu). Co ciekawe Tongkat Ali uważany jest za “naturalny afrodyzjak”. 

 

To “złoty środek” dla par planujących potomstwo, ponieważ w wielu badaniach eksperymentalnych malezyjski żeń-szeń poprawiał jakość nasienia oraz zwiększał ruchliwość plemników. 

 

Sprawdzi się również jako suplement niosący potencjalne korzyści treningowe, gdyż związki zawarte w tej roślinie wpierają procesy energetyczne (wzrost ATP) oraz podnoszą wytrzymałość i efektywność treningową! Longjack stawi także wsparcie anaboliczne dla organizmu, co może wspierać przyrost beztłuszczowej masy ciała!

 

To nie koniec działania Eurycomy...

Dzięki zdolności obniżenia poziomu kortyzolu we krwi poprawia samopoczucie i działa uspokajająco w sytuacjach stresowych - działając także przeciwlękowo.

 

Dzięki kompleksowemu oddziaływaniu na organizm mężczyzny (tj. obniżeniu kortyzolu, poziomu tkanki tłuszczowej, wsparciu w budowie suchej masy mięśniowej, zwiększeniu poziomu testosteronu, podniesieniu libido i sprawności seksualnej) działa też na aspekt psychiczny - podnosi samoocenę i pewność siebie KAŻDEGO mężczyzny. Jakby tego było mało to Tongkat Ali wykazuje nawet działanie antybakteryjne.

 

Tak wiele za tak niewiele - regularna suplementacja Eurycomą przynosi wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia!

 

Eurycoma Apollos

 >> Apollo's Hegemony Eurycoma 200:1 <<

 

Dawkowanie Eurycomy

 

W świetle dostępnych danych w pojedynczej porcji zaleca się stosowanie 300 mg dobrej jakości ekstraktu (100:1/200:1), a w celu optymalizacji efektów cykliczną suplementację w formie:

  • Tydzień suplementacji i 3 lub 4 dni przerwy
  • Co drugi dzień, bez dłuższych przerw 

Już po niecałym miesiącu suplementacji możemy odczuć pierwsze działanie

 

Skutki uboczne 

 

Tongkat uznawany jest za bezpieczną roślinę jednak zawsze przy suplementacji mogą pojawić się delikatne skutki uboczne. 

 

Przez to, ze przyczynia się do zwiększenia energii może powodować problemy z zasypianiem, dlatego też zaleca się stosowanie Eurycomy w 1 połowie dnia.

 

U niewielkiej ilości mężczyzn zażywających „żeń-szeń malezyjski” odnotowano delikatne uczucie niepokoju lub rozdrażnienia co może wiązać się ze wzrostem poziomu testosteronu we krwi (dlatego istotnie jest dobranie odpowiedniej dawki).

 

Nie należy łączyć Eurycomy z lekami immunosupresyjnymi oraz z lekami regulującymi ciśnienie krwi - może to okazać się dość groźne połączenie !

 

Czy kobiety mogą suplementować Tongkat Ali?

 

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosować tego suplementu kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią, natomiast w pozostałych przypadkach suplementacja może przynieść podobne korzyści, jak w przypadku mężczyzn ????

Skomentuj

Wszystkie teksty dostępne na blogu https://drnatural.pl/blog nie zastępują i nie stanowią porady lekarskiej lub specjalistycznej. Wszystkie treści dostępne na blogu nie są również formą prezentacji i reklamy suplementów diety, a jedynie interpretacją ogólnodostępnych informacji dot. niektórych składników.